Kp psp straż Staszów
No Data

Graubunden ? Gryzonia

Graubunden ? Gryzonia

Post by relatedRelated post

80%
User Rating

podroze (4)Gryzonia to kanton w Szwajcarii, w którym znajdziemy zarówno mnóstwo wody (takiej do odpoczynku) jak i wspaniałe góry. To region dla zdobywców szczytów, których jest tu około tysiąca, jest także 150 jezior i 650 dolin. Każdy może cieszyć się tutaj beztroskim odpoczynkiem. Można delektować się wspaniałymi krajobrazami uprawiając turystykę rowerową, lub jeżdżąc panoramicznymi pociągami trasami, które zostały wpisane na Listę UNESCO (na przykład z alpejskiego miasta Chur do Tirano, która wiedzie przez trzy strefy językowe i kulturowe ? słynne Koleje Retyckie).
W Engadin Scuol Samnaun natomiast jest dziewicza przyroda i źródła termalne, bogata kultura romańska, ciekawe zabytki (klasztor św. Jana z listy Światowego dziedzictwa UNESCO) i bezcłowy raj zakupowy.
W Savogninie największy park przyrodniczy i wspaniała oferta skierowana do dzieci cudowne trasy rowerowe w krainie pełnej przełęczy i spektakularnych krajobrazów.
W Heidilandzie można znaleźć zarówno pasma górskie jak i winnice oraz termy ? wszystko to skłania do wypoczynku i relaksu.

Podobne wpisy o podróżach:

About