Kp psp straż Staszów
No Data

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

Post by relatedRelated post

100%
User Rating

tanie hotele (7)Ci, którzy lubią spędzać czas na wodzie na pewno nie pogardzą wyprawą kajakową na Pojezierzu Drawskim. Można zaplanować sobie taką przyjemność, która będzie trwała kilka dni i liczyć będzie około 170 km spędzonych w kajaku na rzece Drawie. W kilku miejscach tej zdawałoby się spokojnej rzeki nurt jest na tyle jednak wartki i silny, że może się zdawać, że to jakaś górska rzeka. Po drodze spotkamy powalone drzewa, przez które kajak trzeba będzie przenieść gdyż stanowią przeszkodę nie do przebycia w łódce a i niektóre bystrza okażą sienei do pokonania w kajaku. Gdy już pokonamy rzekę aż do wsi Stare Osieczno trasa staje się dużo spokojniejsza i przyjazna nawet dla mniej doświadczonych kajakarzy, a idealna dla początkujących i rodzin z małymi dziećmi okazuje się rzeka mało uczęszczana rzeka Miała; płynie sobie spokojnie pośród sosnowych borów prosto do jeziora. Nie sprawia żadnych trudności spływowiczom także Mierzęcka Struga przechodząca przez Puszczę Drawską.
Tutaj warto zaplanować trochę dłuższy postój, aby móc zwiedzić wspaniałe ogrody otaczające pałac w Mierzęcinie i skusić się na doskonały posiłek w stylowej pałacowej restauracji.
Także nie do pogardzenia jest tzw. Polska Amazonia, czyli Biebrzański Park Narodowy, który najlepiej obejrzeć sobie właśnie z perspektywy kajaka na rzece?

Podobne wpisy o podróżach:

About