Kp psp straż Staszów
No Data

Mamy jesień!

Post by relatedRelated post

User Rating

Mamy jesień!

Dziś o godzinie 10.20 rozpoczęła się astronomiczna jesień. Choć za oknami jeszcze ciepło, to w powietrzu już od kilku tygodni czuć ochłodzenie. Nawet 30-stopniowe upały, które pojawiły się na początku miesiąca, nie były tak uciążliwe jak w czasie lata.

Jesień to piękna pora roku. W ogrodzie pojawiają się kolejne owoce i warzywa gotowe do zbierania. Wprawdzie w tym roku susza dała popalić rolnikom, sadownikom i ogrodnikom, ale i tak na jabłonkach czerwienią się jabłka, a gruszki spadają do fartuszków i nie tylko.

Początek jesieni to czas niezwykle kolorowy. Liście na drzewach stają się żółte, brązowe i czerwone. Jarzębina i głóg mają cudowne czerwone owoce. Wszystko wygląda tak, jakby natura chciała nam wynagrodzić chłodną pogodę ciepłymi kolorami. I właściwie się to udaje. Wszędzie wokoło czerwień, brąz, pomarańcz i żółć.

Niestety jesień to także deszcz, chłód i szybko zapadający zmrok. Już niedługo będzie zimno i trzeba będzie wyjmować grube kurtki. Nie ma jednak, co się martwić na zapas. Dziś pierwszy dzień jesieni – świat jest kolorowy i przepiękny. Na straganach leżą czerwone jabłka, gruszki i śliwki, a tuż obok grube dynie i żółciutkie kukurydze.

Cieszmy się więc kolorową jesienią!

Podobne wpisy o podróżach:

About